Proč a jak pomáháme samoživitelkám


Určitě už víte, že hlavním důvodem pro vznik značky Paraco byla touha pomáhat maminkám, které se ocitly v těžké životní situaci a na svou rodičovskou roli zůstaly úplně samy. 

Je to velký celospolečenský problém. Neúplné rodiny se v České republice počítají v řádu stovek tisíc – oficiální statistiky říkají, že rodin s jedním živitelem je téměř 200 000. Tato čísla jsme však konzultovali s paní ministryní ….. a zjistili jsme, že odhady jsou ve skutečnosti mnohem vyšší. Přesto je o tomto problému málo slyšet.

Doslova každý den přibývají další a další maminky, které se musí najednou postarat o vše samy. Zvládnout péči o dítě, rozvíjet ho, být dobře naladěné a jít mu příkladem. K tomu se musí starat o domácnost, uklízet, vařit, ale často také řešit nedostatek finančních prostředků na zaplacení všeho potřebného. Protože není tajemstvím, že alimenty (pokud vůbec jsou) bývají v dost žalostné výši.

A tak si samoživitelky musí sehnat práci. Potřebují ale takovou, která jim umožní ustát jejich situaci. Ve které nebudou muset být přesčas, ale budou moci odejít vyzvednout dítě ze školky. Kde na ně nebudou koukat skrz prsty a kde se jim zaměstnavatel bude snažit vyjít vstříc.

Jak už jsme vám říkali v našem příběhu, prvním impulsem byl příběh maminky Petry, která zůstala ze dne na den sama. Jakmile jsem se ale do problému ponořili hlouběji, bylo jasné, že je potřeba začít něco dělat. Naším cílem bylo nabídnout samoživitelkám pomoc – zajistit jim dobře ohodnocenou práci, při které nemusí shánět hlídání pro své děti a ještě více se stresovat.

Díky našim zkušenostem s e-commerce jsme věděli, jakým směrem se chceme vydat. A tak jsme založili značku Paraco – internetový obchod, který hází všem samoživitelkám záchranné lano. Vyladili jsme podobu výrobků, postavili tým a pronajali pardubickou manufakturu.

A teď jsem tady. Na začátku něčeho úžasného, o čem jsme přesvědčeni, že může zlepšit budoucnost náš všech. Chceme, aby se o různých společenských problémech mluvilo více. Chceme být inspirací. Aby se i další firmy zamyslely nad tím, že ruku v ruce s obchodem může jít i pomoc – a to klidně od samého začátku.

Napsat komentář

Provozovatel webových stránek Paracordov s.r.o., U Uranie 1583/21, Praha - Holešovice, 170 00, Česká republika, IČ:06135579, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely