Náš příběh


Jak jsme začali táhnout za jeden provaz

Možná vás zajímá, kde vznikla myšlenka založit značku Paraco. Maminka Petra vedla na mateřské dovolené poměrně normální život. Jednoho dne se jí ale obrátil vzhůru nohama a ona zůstala sama, jen se dvěma dětmi a svými mazlíčky. Začala řešit existenční problémy – musela se stále naplno věnovat dětem, domácnosti, ale zároveň zajistit dostatečný příjem pro početnou rodinu. Tento příběh není vůbec neobvyklý. V České republice jsou stovky tisíc neúplných rodin. Stovky tisíc samoživitelek, které bojují každý den.

Zabojovat se rozhodla i Petra a začala vyrábět praktické výrobky z paracordu (tedy velmi odolné padákové šňůry). První kousky byly pro její nejbližší přátele, ale brzy se po nich strhla lavina. Měla štěstí na skvělé lidi kolem sebe, hlavně na kamaráda Michala. Přemýšlel, jak jí, i dalším samoživitelkám ve stejně složité situaci pomoci. A tak ho napadlo založit značku Paraco a rozšířit výrobu.

Díky tomu se dnes v pardubické manufaktuře potkává maminek hned několik. Každý den vyrábí obojky, vodítka a další skvělé věci z paracordu. Mají tam potřebné zázemí i hlídání pro své děti, což jim umožňuje hladce skloubit práci s rodinou.

Jsme pyšní, že jsou výrobky Paraco odolné, funkční, praktické a také krásné! Doslova – dělané s láskou. Můžete se spolehnout na to, že každý výrobek je originál a prošel šikovnýma rukama – nedostanete nic z anonymní továrny, co k vám letí přes půl světa.

Jsme si jistí, že se do obojků a vodítek z paracordu zamilujete i vy. A že vám kromě objednávky doručíme také dobrý pocit.

Náš tým

Tereza Drtinová
Tereza Drtinová
Marketing
Michal Gavurník
Michal Gavurník
CEO
Petra Moravcová
Petra Moravcová
Výroba

Provozovatel webových stránek Paracordov s.r.o., U Uranie 1583/21, Praha - Holešovice, 170 00, Česká republika, IČ:06135579, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely