6 tipů na psí procházky v Praze a okolí


Procházky s pejskem jsou potřeba každý den, a tak se vždycky hodí nějaká inspirace na nová místa k objevování. My jsme pro vás připravili 6 tipů na zajímavá místa, která jsou v blízkosti nebo přímo v hlavním městě. A pokud to máte dál, udělejte si výlet a prozkoumejte hned několik lokalit! 

Vybraná místa splňují 3 základní kritéria: 

  • Jsou v Praze nebo ve vzdálenosti maximálně jedné hodiny autem 
  • Jsou krásná 
  • Užijete si na nich skvělou procházku 

1.Vyhlídka Máj 

I když už je poměrně známá, chybět tady nesmí. Pokud jste o ní ještě neslyšeli, výletu sem nebudete litovat. Vyhlídka Máj se nachází ve vesnici Teletín a autem se k ní z Prahy dostanete zhruba za půl hodiny. Naskytne se vám krásný pohled na řeku Vltavu, která se stáčí do tvaru podkovy. K vyhlídce je to kousek pěšky, takže o procházku máte postaráno. 

My doporučujeme vyrazit ve všední den, nebo brzy ráno. Obzvlášť v letních měsících je vyhlídka Máj poměrně navštěvovaná. 

2.Smetanova vyhlídka 

Smetanova vyhlídka je taková opuštěná sestřička vyhlídky Máj. Neznamená to ale, že nabízí horší výhledy! Leží u osady Třebsín a byla vybudována k 150. výročí narození Bedřicha Smetany.

Procházku nabízí o něco kratší, ale i zde se můžete pokochat krásným výhledem na Vltavu a jít se projít do okolní přírody. 

3. Přírodní park Říčanka 

Pokud si chcete užít přírodu a vesnickou atmosféru, park Říčanka se vám bude líbit. Nachází se mezi Běchovicemi a Uhříněvsí, podél Říčanského potoka. Místo, kde se může váš mazlík vyběhat a vy načerpat energii z přírody. 

4. Podvinní

Park Podvinní je dalším pražským klenotem. Pohodlně do něj dojedete MHD, nachází se totiž na Praze 8. I když nepatří k největším parkům, je členitý, takže se v něm určitě nudit nebudete. Každý si tam najde své oblíbené místo. 

5. Lovoš 

Pokud se cítíte na trochu větší výlet, doporučujeme vám vyrazit na Lovoš, který leží v Českém středohoří u vesnice Lovosice. Nemůžete ho přehlédnout – z Lovosic je to na samotný vrchol zhruba tři kilometry s mírným stoupáním, které zvládne i méně vytrénovaný páníček a pejsek. Krásná příroda a výhledy vám budou odměnou. 

6. Malá a Velká Amerika

Nedaleko Karlštejna se nachází lomy Malá a Velká Amerika, které jsou zatopeny křišťálově čistou vodou. 

Velká Amerika je po právu přezdívaná český Grand Canyon. Na dno lomu je vstup zakázán, ale výhledy si můžete užít s mnoha cestiček, které lom obchází, případně z vyhlídkové plošiny přímo u parkoviště. 

Doufáme, že se vám naše tipy líbily. Pilně pro vás sbíráme a objevujeme další krásná místa a již brzy přinese více inspirace. Té není nikdy dost.

Napsat komentář

Provozovatel webových stránek Paracordov s.r.o., U Uranie 1583/21, Praha - Holešovice, 170 00, Česká republika, IČ:06135579, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely